Epic Games Store bude fungovat jako Steam Direct. Prozatím je beta.

Epic říká, že knihovna her bude růst rychleji, než kdy dřív a to díky funkci, která umožní vývojářům vkládat tyto hry přímo. Podobně to má i Steam, kdy mohou vývojáři vkládat své hry za poplatek. Stejnou cestou se tedy vydal i Epic Games.

Nyní to funguje tak, aby vývojář mohl hru publikovat v Epic Games obchodě, tak potřebuje schválení přímo Epicu a zároveň jim musí napsat. Neexistuje tedy žádný manuální systém pro vkládání her, což databázi Epicu značně limituje a neuvidíte zde třeba Indie hry. To se má ale změnit. S novým nástrojem budou moci vývojáři vytvořit vlastní produktovou stránku, zveřejnit jaké ocenění dostanou, cenu, slevy a zároveň nahrávat aktualizace.

Systém je tedy podobný tomu, co má Steam Direct, kdy každému vývojáři je umožněno vložit hru na Steam, avšak za poplatek. Tento poplatek u Steamu dělá 100$. Epic říká, že právě tento nástroj bude mít za následek menší závislosti na Epic Games Store týmu. Není jisté, jestli tedy budou jednotlivé hry individuálně procházeny a schvalovány nebo na to bude nějaký algoritmus.