FIFA 24 již nebude. EA již nechce prodloužit licenci se značkou FIFA

Již delší dobu to vře mezi EA a Mezinárodní fotbalovou federací, která nechce ustoupit od požadované částky, kterou federace za značku FIFA chce. Z toho důvodu se již společnosti EA nevyplatí tuto značku propagovat.

Letošní FIFA 23 bude ještě po staru, ale nová FIFA, která měla dorazit opět příští rok, tak už název FIFA nebude mít a má být podle všeho EA Sports FC. Nicméně budeme zvědaví, jak se změní i obsah dané hry. Přeci jenom právě PES, který se přejmenoval na eFootball a nedávno zažil propadák, tak většinou ztroskotal na tom, že neměl zajímavý obsah oproti konkurentovi. S licencí na značku FIFA by se to mohlo změnit.

EA vydalo na konci roku 1993 svou první FIFU a to na Segu Mega Drive. Dále hra vyšla i na PC. EA sice říká, že se na jiných licencí nic nemění a vše v obsahu zůstává při starém, ale to záleží. Je možné, že v průběhu času již nebudou chtít být pod názve EA Sports FC poté, co za licenci FIFA někdo zaplatí a bude ji znovu vydávat. V tu chvíli EA ztratí podle nás i tento obsah jako jsou hráči, týmy a ligy, které podléhají licencím.