Fortnite s kapitolou 3 již funguje na Unreal Engine 5

Epic Games a tedy jejich hra Fortnite se nyní ukazuje v nejnovějším Enginu a to je Unreal Engine 5. Asi každý byl zvědavý, kdy Epic Games s novým enginem do této hry přijde, když první ukázku dali v květnu roku 2022.

Ukázalo se tedy, že s kapitolou 3 dorazil i nový herní engine pro hru Fortnite. Potvrdil to i samotný oficiální tweet od Unreal Engine.

Proto je i samotná aktualizace mnohem větší, než je tomu obvyklé. Je to pochopitelné, protože s novým herním enginem nastupují lepší mechaniky destrukce, nasvícení nebo i tornáda, která sebou berou vše, co jim stojí v cestě.

Epic ukázal zcela nové počasí a efekty přírody a to v novém traileru pro kapitolu 3.

Jinak nechceme moc říkat, ale poté, co dorazil remaster GTA Trilogy, tak nám hra připadá podobně. Vypadá to, že Unreal Engine, který je použit i na GTA, tak využil také tohoto kresleného zpracování. Zároveň jsme si mysleli, že s Unreal Engine 5 dorazí o kreativní mód, kdy hráči budou moci vytvářet vlastní mapy, což ze strany epic neslyšíme a nevíme, kdy něco takového dorazí a to i přesto, že jsme o tom slyšeli, že podpora bude.