Future AMD grafické karty se zaměří na ray tracing

Future AMD grafické karty se zaměří na ray tracing

Budoucí grafické karty od společnosti AMD se zaměří na ray tracing

Podle nejnovějších zvěstí plánuje společnost AMD vyřešit momentální nedostatečnou výkonnost ray tracingu ve svých budoucích grafických kartách. Společnost se již povedlo dosáhnout skvělé výkonnosti při zobrazování standardních 3D grafiky pomocí rasterizace, ale pokročilou techniku osvětlení pomocí ray tracingu zatím nedokázala dostihnout nová konkurence od Nvidie. Bohužel si na to budeme muset ještě chvíli počkat.

Jak se dočteme na stránkách PC Games N, AMD plánuje ray tracing implementovat do svých budoucích GPU tak, aby bylo dosaženo vysoké kvality osvětlení ve hrách. I když se posledními modely grafických karet od AMD výkon ray tracingu zlepšil, stále není na úrovni nových modelů od Nvidie. AMD se chce tedy v tomto ohledu zlepšit a nabídnout hráčům stejně kvalitní zážitek jako jeho konkurence.

Ray tracing je moderní technika v oblasti počítačové grafiky, která umožňuje realističtější osvětlení ve hrách. Dosud se při této technice více prosazovala společnost Nvidia, která disponovala výkonnými GPU a ray tracing byl jedním z hlavních kritérií při výběru grafické karty pro hráče. AMD se však snaží tuto situaci změnit a připravuje nové GPU s lepší podporou ray tracingu.

Podle odkazu na článek je možné se dozvědět více informací o budoucnosti AMD GPU a jejich plánech na ray tracing na stránkách PC Games N. Na těchto stránkách lze nalézt i další zajímavé články, například recenzi na procesor Ryzen 7 7800X3D nebo recenzi na grafickou kartu Radeon RX 7800 XT.

FAQ:
1. Jaký je rozdíl mezi ray tracingem a rasterizací?
2. Proč je ray tracing považován za pokročilou techniku osvětlení?
3. Jak se vyvíjí podpora ray tracingu u konkurenčních společností AMD a Nvidia?

Zdroj: https://www.pcgamesn.com/amd/rdna-5-ray-tracing