Hra z roku 2020, které byl opuštěna, najednou přitahuje 37 000% více hráčů

Hra z roku 2020, které byl opuštěna, najednou přitahuje 37 000% více hráčů

Co-op hra Ultimate Zombie Defense, která byla vydána v roce 2020, nedávno zažila nápor hráčů díky Steam giveaway. Hra sice mohla projít nepovšimnutím především kvůli svému generickému názvu, nicméně bezplatná nabídka na Steamu dokázala přilákat nové hráče. V průběhu jednoho víkendu se počet hráčů v této kooperativní střílečce zvýšil ze 32 na neuvěřitelných 11 859.

Po boomu zombíkových filmů a her, jako je Left 4 Dead, The Walking Dead nebo Dead Island, by se dalo očekávat, že podobné hry budou mít málo zájmu. Avšak Ultimate Zombie Defense dokázal pořádně zamíchat kartami a přitáhnout pozornost hráčů.

Nejde o sebevědomí herní studio AAA, ale přesto se jim podařilo rozšířit komunitu hráčů o téměř 37 000 procent. Tento růst je samozřejmě důsledkem nabídky hry zdarma na Steamu. Lidé mají rádi bezplatné věci a pokud jde o kvalitní zábavu, není důvod tuto nabídku odmítnout.

Ultimate Zombie Defense je typickým představitelem žánru kooperativní střílečky, ve které hráči spolupracují na likvidaci zombií. Herní mechanika je jednoduchá a intuitivní, což dělá z hry přístupnou i pro méně zkušené hráče. Hra má také různé režimy, včetně přežití, který je oblíbený zejména mezi hráči, kteří se chtějí vyzkoušet v boji o přežití.

Budoucnost Ultimate Zombie Defense po tomto růstu je nejistá. Je možné, že se některým hráčům hra zalíbí natolik, že budou ochotni investovat do dalšího obsahu nebo rozšíření. Na druhou stranu, mnoho hráčů si hru stáhne jen proto, že byla zdarma a možná ji později opustí. Nicméně každopádně je to pro tvůrce hry úspěch alespoň z hlediska získání nového publika a povědomí o jejich produkci.

FAQ:
1. Jaká je hlavní příčina růstu počtu hráčů v Ultimate Zombie Defense?
– Nabídka hry zdarma na Steamu přilákala nové hráče.

2. Jaký žánr hry Ultimate Zombie Defense reprezentuje?
– Hra patří do žánru kooperativních stříleček, kde hráči spolupracují na likvidaci zombií.

3. Jaký je další osud hry po zvýšení počtu hráčů?
– Je nejisté, zda se hráčům hra natolik zalíbí, že budou ochotni investovat do dalšího obsahu, nebo zda ji pouze stáhnou kvůli bezplatné nabídce. Nicméně pro tvůrce hry je každopádně úspěchem získání nového publika a povědomí o jejich produkci.

Zdroj: https://www.pcgamesn.com/ultimate-zombie-defense/steam-co-op-game