Hry v Doom enginu

Mluvíme o tom prvotním enginu, který rozjede i toustovač nebo těhotenský test a jiné elektronické produkty, které mají alespoň maličký výkon. Doom engine byl v té době velmi přelomový, ať už v dnešní době vypadá jakkoliv, tak jeho první verze otřásla herním businessem.

Určitě každý zná hry jako je Doom 1, Doom 2 a nyní se na steamu tyto hry vedou jako Doom Classic. Jde o prvotní hry, které byly vytvořeny na první verzi enginu Doom a s ním i nadále přicházejí nové hry zájmena o vývojářů, kteří nemají takový budget a chtějí si nějaké hry vydat.

K dispozici je na světě celkem 60 her, které jsou na tomto enginu vytvořeny. Na PC Gameru máme k dispozici i google sešit, kde jsou jednotlivé hry vypsaný a zároveň jsou tady URL adresy pro jejich zakoupení.

Zajímavá může být hra Lycanthorn, která je zdarma a také Shadow of The Wool Ball.

Ještě zajímavější může být hra The Age of Hell, což je ambiciózní projekt, na kterém pracuje celkem 20 lidí a nyní je ve vývoji. Očekává se, že se hra objeví 14. srpna 2021. The Age of Hell je předělávka Doom, ale lepší: více zbraní, více detailnější mapy a zároveň nový metalový soundtrack.