Konec podpory The Crew a snaha fanoušků o obnovení hry

V dubnu letošního roku přišel pro mnohé fanoušky smutný moment, kdy Ubisoft ukončil podporu populárního závodního titulu The Crew. Hra, která debutovala na trhu v roce 2014 a byla dostupná na PC i konzolích, prošla významnými změnami, včetně stažení z prodeje a vypnutí serverů. Kritickým bodem bylo, že hra vyžadovala pro své fungování permanentní připojení k internetu, což po ukončení serverové podpory znamenalo, že se již nedala hrát.

Tento krok ze strany Ubisoftu vedl k odstranění titulu z herních knihoven, což vyvolalo diskusi o vlastnictví digitálních her a licencích. Navzdory konci podpory se část fanoušků rozhodla nevzdát a začala pracovat na vytvoření serverového emulátoru, který by umožnil hru znovu spustit.

Přestože autoři tohoto projektu nezajistí plnohodnotnou online funkcionalitu, jejich snaha a první ukázky naznačují, že by The Crew mohlo opět povstat z popela. Tento postup je důkazem, že i po ukončení oficiální podpory mohou hráči a komunity najít cestu, jak udržet své oblíbené hry naživu.