Legendární hra Vietcong: Jak přežívá kultovní česká hra po 20 letech

Vietcong, legendární česká hra vyvinutá studiem Pterodon, v loňském roce oslavila 20 let od svého uvedení na trh. Navzdory tomu, že následující díl vyšel již v roce 2005, originální Vietcong a jeho datadisk Fist Alpha si u českých hráčů získaly kultovní status, který je dodnes uznáván a oceňován.

Co dodává hře Vietcong trvalou hodnotu? Kromě nostalgie a historického kontextu, který hra nabízí, jsou to zejména její fanoušci, kteří udržují její multiplayerovou komponentu živou. I přes ukončení služby GameSpy, která byla klíčová pro online hraní, se komunitě podařilo obnovit multiplayerový režim. To bylo umožněno díky úsilí klanu {G.S} Team, který hráčům umožňuje nadále si užívat společné hraní.

Hra je také plně funkční na moderních operačních systémech jako jsou Windows 10 a Windows 11, což usnadňuje přístup novým hráčům i těm, kteří se k hře vracejí po letech. Informace o tom, jak zprovoznit hru na současných systémech, můžete najít na oficiálních stránkách klanu {G.S} Team nebo na jejich Facebookové stránce, kde je také možné se připojit k dalším českým a slovenským fanouškům v online bitvách.

Nepřehlédněte šanci znovu prožít dobrodružství Vietcongu, které zůstává jednou z nejoblíbenějších her v české herní historii. Zde je krátká ukázka z hraní, která vás může inspirovat k obnovení starých herních zvyků.