Marvel Avengers hra byla pro Square Enix zklamáním

Square Enix, které stojí za hrou Marvel Avengers a je vydavatelem této hry, tak je zklamán, jak se hra nechytla a vlastně ji hraje málo lidí. Vývojáři v Crystal Dynamics čelili neočekávaným problémům ve finální fázi vývoje této hry. Tyto problémy se pak promítly do konečné verze hry.

Square Enix ve své zprávě sdělil jednoduše, že publicita Marvels Avengers zklamala. Na rozdíl od populární série Marvel filmů, která se těší velkého zájmu. Pro vývojáře Crystal Dynamics „live-service“ titul od srpna 2020 se moc nechytil.

Podle prezidenta společnosti Square Enix se na vývoji podepsala také pandemie Covid-19, což jsou právě ty problémy v konečné fázi vývoje, kdy většina lidí pak pracovala z domu a vývoj takových her byl značně zpomalen a objevilo se spoustu chyb, jelikož při vývoji her musíte spolupracovat. Jedna chyba pak vede k dalším chybám.

Rok 2021 byl pak pro Marvels Avengers kupodivu lepším rokem, ač ne tak skvělým, jak by si vydavatel Square Enix přál. Nicméně nyní se Marvels Avengers dostalo na sedmou pozici neprodávanějších her za posledních 12 měsíců (srpen 2021). Crystal Dynamics naplánovalo pro hru nový obsah, který se bude do hry postupně dostávat v roce 2022.