Microsoft koupil Activision Blizzard

Microsoft se rozhodl koupit Activision Blizzard. Společnost, která vydává hry jako je Call of Duty nebo World of Warcraft. Pokud jste si mysleli, že minulý rok a akvizice Bethesdy byla rekordní a tedy nějakých 160 miliard korun, tak se mýlíte, protože tohle překonává i nemyslitelné.

Softwarový gigant Microsoft se rozhodl Activision Blizzard koupit za 70 miliard dolarů a tedy 1.5 bilionu korun. Neuvěřitelná suma. Jde o celkem nečekaný krok a na leden je takové oznámení celkem nevídané, protože leden patří mezi ty, kdy se nic neděje.

Pod Activision Blizzard pak patří studia jako jsou Activision Publishing, Blizzard Entertainment, Beenox, Demonware, Digital Legends, High Moon Studios, Infinity Ward, King, Majo League Gaming, Radical Entertainment, Raven Software, Sledgehammer Games, Toys for Bob, Treyarch a další. Je toho opravdu hodně.

Tato akvizice má pomoci Microsoftu v již rozšířeném cloudovém hraní, kdy hráči mohou za poplatek zpřístupnit výkon PC od Microsoftu a hrát hry. Jde jen o to, že daný uživatel musí mít silný internet.