Microsoftova aplikace Malování – nová revoluce v odstraňování pozadí

Doba, kdy bylo odstranění pozadí obrázků výsadou pouze profesionálních nástrojů jako je Photoshop, je zřejmě u konce. Společnost Microsoft pracuje na inovativní aktualizaci, která usnadní tento proces přímo v jejich oblíbené aplikaci Malování.

Náhled této novinky je již k dispozici v nejnovějších sestaveních programu Windows Insider. Informaci o této aktualizaci Microsoft sdílel na svém blogu. Aktuálně je tato nová funkce přístupná prostřednictvím kanálů Canary a Dev (verze 11.2306.30.0).

Na nově zveřejněných obrázcích je vidět, jak Microsoft implementoval možnost Odstranit pozadí přímo do horního pásu aplikace. Tato funkce automaticky vysegmentuje a odstraní pozadí z vybraného obrázku. Pro ty, kteří chtějí mít větší kontrolu nad tím, co odstranit, je zde možnost výběrového nástroje.

Proč je tato aktualizace tak významná? MS Paint sice nikdy nepřekoná kompletnost funkcí Photoshopu, ale pro mnoho lidí, kteří potřebují rychle upravit obrázky, může být tento nástroj více než dostačující. Navíc, zatímco odstranění pozadí může být v Photoshopu složité, nová funkce Malování by mohla tento proces značně usnadnit a zrychlit.

Je však důležité mít na paměti, že každá technologie má své limity. Složitější obrázky s množstvím barev a linií mohou být pro tuto funkci výzvou. Bude tedy zajímavé sledovat, jak se bude nová funkce vyvíjet a jak efektivní bude v praxi.