O Steam Deck je velký zájem.

Steam Deck rezervační systém zkolaboval, avšak Steam už musel přesunout nové rezervace s datumem odeslání těchto konzolí na polovinu roku 2022. Lidé, kteří se pokoušeli o rezervaci hned z počátku, tak dostávali různé chybové hlášky, jako že nejde transakce dokončit, rezervační servery jsou zaneprázdněné nebo i takové jako jsou, že je váš účet moc mladý nebo že se pokoušíte vytvořit několik rezervací během pár hodin.

První rezervace Steam bude odesílat už tento prosinec, tedy před Vánoci. Proto to také lide chtěli. Ale další rezervace už mají očekávané datum odeslání v prvním – třetím čtvrtletí 2022.

Většinou takové problémy způsobují botové, kteří nakupují pro překupníky na ebay. Stalo se tak třeba u grafických karet, kdy pak tito překupníci navyšují mnohokrát cenu grafické karty nebo konzole. Avšak Steam zavedl rezervační poplatek 5$ a to pro ty lidi, co mají Steam založen ještě před červnem 2021, tedy nerezervujete si konzoli s mladším účtem.

Steam Deck si můžete rezervovat zde

Rezervační účty v prodeji na eBay

Někteří však začínají prodávat rezervační účty Steamu pro Steam Deck na eBay za vysokou cenu. Jde tedy o regióny, kde rezervace není stále k dispozici a to je jižní korea a austrálie.

Pokud jste rezervaci udělali, tak následně budete oznámení, až bude Steam Deck k dispozici.

První rezervace se budou odesílat v prosinci 2021

Steam Deck se bude prodávat do US, Kanady, EU a UK od tohoto prosince, ale jen pro ty, kteří si udělali v brzkých hodinách rezervaci, protože později se datum dodání změnilo.