Pacient s mozkovým implantátem Neuralink hrál Civilization 6 non-stop

Pacient s mozkovým implantátem Neuralink hrál Civilization 6 non-stop

První člověk s mozkovým implantátem Neuralink se nedávno podělil o své zkušenosti s touto revoluční technologií. „Stálo to za to, myslím, že to je nejlepší způsob, jak to říct, bylo to úžasné,“ sdělil pacient ve svém rozhovoru.

Mozkový implantát Neuralink je experimentální technologie vyvíjená společností Elon Muskem. Cílem této technologie je propojení lidského mozku s počítačovými systémy, což by mohlo znamenat obrovský skok vpřed v oblasti lékařství a technologií asistujících lidem s různými druhy postižení.

Podle pacienta byl proces implantace poměrně bezbolestný a zotavil se z ní rychle. Po několika týdnech již začal vnímat první pozitivní změny ve svém každodenním životě. „Můžu se nyní spojit s počítačem jen pomocí svých myšlenek, což je pro mě opravdu fascinující,“ dodal.

Mozkový implantát Neuralink je stále ve fázi testování a vývoje, ale první zkušenosti pacienta naznačují, že by mohla být obrovským krokem vpřed. Podle odborníků by tato technologie mohla otevřít nové možnosti v oblasti léčby neurologických onemocnění a zlepšení kvality života lidí s postižením.

FAQ:
1. Jak dlouho trvala operace implantace mozku pomocí Neuralink?
– Podle pacienta trvala operace zhruba několik hodin a byla bezbolestná.
2. Jaké pozitivní změny pacient zaznamenal po implantaci Neuralink?
– Pacient si všiml, že se dokázal spojit s počítačem jen pomocí svých myšlenek.
3. Jaká je budoucnost technologie Neuralink?
– Neuralink je stále ve fázi testování a vývoje, ale odborníci věří, že by mohla přinést revoluci v oblasti neurovědy a asistenčních technologií.

Zdroj: https://cz.ign.com/super-mario-kart-for-nintendo-switch/17388/news/prvni-lidsky-pacient-ktery-dostal-mozkovy-implantat-neuralink-ho-pouzil-k-tomu-aby-zustal-vzhuru-cel