Po 26 letech dostane Quake novou aktualizaci

Nová aktualizace obsahuje zlepšení, které lze vidět. Jde třeba o možnost použít voice-to-text, a také jsou k dispozici tři nové mapy. Není to časté, že vývojáři udržují hru v chodu i po 26 letech. Nicméně toto nyní udělal id Software a říkáme si, není to takový předboj v tom, že vyjde nový Quake o kterém se delší dobu spekuluje?

Nové dostupnější menu se objeví hned poté, co hru Quake aktualizujete. Nové funkce, které do hry zamířily, tak umožňují ovládat hru mnohem jednodušeji. K dispozici je třeba i zapnutí vysokého kontrastu, aby bylo menu v pozadí černé a text opravdu bílý (namísto klasického překrývaného in-game) stylu.

Také se v rámci aktualizace objevila funkce, která přepisuje text na hlas nebo hlas konvertuje zase na text. Jde hlavně o funkci v rámci multiplayeru. Dále jsou to funkce, jako je nastavení trvání zpráv na obrazovce, zvyšuje se maximální počet prvků, které se zobrazují v HUDu.

Nové mapy jsou vytvořeny Wolfensten studiem Machinegames a dochází na zlepšení AI botů ve hře pro více hráčů, opravily několik chyb. Bethesda ještě v prosinci minulý rok vydala nový add-on zvaný Honey, ve kterém se dostáváte do krypt.