Podvody ve hrách jsou čím dál častější

Podvádění ve hrách pro více hráčů je problém již dlouhodobě, ale nyní se čím dál tím více stupňuje a podvodníci vymýšlejí systémy, které nejdou jen tak lehce detekovat. Hráčům tak kazí požitek ze hry a zároveň pak hru chce kupovat méně lidí, což je pro vývojáře problém. Dalo by se tak říct, že je to trestný čin, protože některé tyto cheatovací programy jsou placené a poškozují vývojáře hry.

Nový program je prezentován AntiCheatPD, který se pyšní tím, že ho nelze odhalit. Technologie funguje na bázi strojového učení a rozpoznává protihráče v obraze a jakmile na něho najedete zaměřovačem, tak okamžitě dojde k výstřelu.

Problém je právě v tom, že program neupravuje žádné herní soubory. Program se specializuje na postavy ve hře a během jediného snímku v obraze dokáže protivníka detekovat. Navíc ten, kdo takto podvádí, tak má možnost si nastavit i citlivost.

Program navíc může běže na jiném PC se zachytavací kartou. Tímto lze obcházet i na herních konzolí, což je docela problém. Program je v základní verzi zdarma a pak stojí 50 dolarů.

Pokud ve hrách takto podvádíte, tak nejenom, že přijdete o celý účet, ale klidně i o všechny hry, které třeba v účtu máte.