Přes 50 000 hráčů bylo v Call of Duty: Warzone zabanováno

Activision se vydal proti podvodníkům v Call of Duty: Warzone. Již zabanoval více jak 50 000 uživatelských účtu. Raven Software si posvítili na tyto podvodníky, kteří kazí hráčům zážitek. Tyto vlny banů se zaměřily zájmena na opakující se zakládání účtu.

Warzone již delší dobu bojuje s problematickými hráči, kteří používají různé cheaty. Už v květnu Raven Software zabanovalo 30 000 účtu v jeden den. Nyní když se to celé sečte, tak se podařilo ze hry odstranit na půl miliónů podvodníků a je jasné, že číslo bude neustále narůstat.

Ani zabanování hráči se totiž neštítí toho, že účet založí znovu a pokračují dále a to třeba přes VPN. Nedávno Activision zakročila proti účtům, kteří používají těžko detekovatelné asistenty pro míření, které využívají strojového učení a software třetí strany.

Warzone hráči jsou na tyto podvodníky už alergičtí, takže si myslí, že dobrý hráč hned znamená podvodník. Někteří streameři tak musí mít dokonce pět kamer, které jsou namířené jak na něho, na hru, na PC, na klávesnici a ještě na myš.