Problém s grafickými kartami Gigabyte byl vyřešen

Problém s grafickými kartami Gigabyte byl vyřešen

Gigabyte grafické karty měly problém, ale už je vyřešen

V poslední době se objevil problém se puklinami na Gigabyte grafických kartách, přičemž karty společnosti založené na GPU Nvidia GeForce RTX 4080 a RTX 4090 trpěly puklinami kolem PCI Express konektoru. Nicméně, zatímco uživatelé s těmito původními verzemi karet stále musí používat původní návrh desky, Gigabyte alespoň podnikl kroky k vyřešení problému pro budoucí zákazníky tím, že změnil desku.

Nové verze 1.1 jejich modelů RTX 4080 a RTX 4090 – spolu s novými modely jako je RTX 4080 Super – mají širší design desky kolem PCI Express konektoru. Zatímco u předchozího návrhu se okraj desky za GPU vystupoval dovnitř, vytvářející hlubší vyfrézování poblíž pinů PCIe, nový návrh desky vystupuje ven, snižující hloubku vyfrézování a tím i namáhání této části desky. Rozdíl můžete vidět na srovnávacím obrázku, kde starý design je vlevo nahoře a nový design vpravo dole.

Číst dále na stránkách: [Gigabyte grafické karty měly problém, ale už je vyřešen](https://www.pcgamesn.com/nvidia/gigabyte-rtx-4080-4090-cracks)

Další z PCGAMESN: [Recenze notebooku Gigabyte Aero 15](https://www.pcgamesn.com/gigabyte/aero-15-review-performance), [Recenze Gigabyte Aorus X470 Gaming 7 WiFi](https://www.pcgamesn.com/gigabyte-x470-aorus-gaming-7-review-benchmarks), [Nejlepší AMD herní základní deska](https://www.pcgamesn.com/amd/best-amd-gaming-motherboard).

FAQ:

1. Jaké modely grafických karet Gigabyte byly postiženy problémem s puklinami?
– Karty založené na GPU Nvidia GeForce RTX 4080 a RTX 4090.
2. Co Gigabyte udělal pro vyřešení problému?
– Změnil design desky u nových verzí karet a nových modelů.
3. Jaký je rozdíl mezi původním a novým designem desky?
– Nový design desky má širší okraj kolem PCI Express konektoru, snižující namáhání této části desky.

Zdroj: https://www.pcgamesn.com/nvidia/gigabyte-rtx-4080-4090-cracks