Problémové monstrum v Resident Evil Village, který porušuje práva z hororového filmu roku 2013 nahrazen módem

V květnu tohoto roku, když vyšla hra Resident Evil Village, tak si režisér filmu Frankenstain z roku 2013 stěžoval, že vývojáři této hry použili nestvůru jménem Sturm ve hře Resident Evil Village. Řešení tedy bylo, že móder tuto příšeru předělal. Udělal z toho vtip.

Vývojáři Resident Evil Village nemají oficiální cestou toto monstrum stáhnout ze hry a tedy nechají ho tam. Podle všeho režisér filmu chtěl vznést žalobu, ale jestli to udělal není jisté, protože poslední vyjádření je takové, že nic neříká. Více na konci tohoto článku. Ostatně je pravda, že je tam nějaká podobnost, ale nevíme, jestli stojí za to, tohle řešit.

Jak to móder vyřešil se můžete podívat na videu níže. Jednoduše místo letadlového motoru umístil klasický větrák, který se po úrovní posouvá.

Jedná se o oscilační ventilátor z Walmartu! Co se týče toho designu Sturma, tak se Capcom ke stížnosti režiséra nevyjádřil a samotný režisér řekl, že od doby stížnosti neměl se studiem žádný kontakt. Nicméně odmítl se právě vyjádřit, jestli podnikl i nějaké další kroky (pravděpodobně ne).