Proč vlastně Bully 2 nevyšlo?

První díly Bully od Rockstar Games vyšel v roce 2006 a chystal se i druhý díl, který byl nečekaným způsobem zaříznut. Bully 2 vyvíjeli ve svém studiu v Nové Anglii v roce 2008 a obsahově už měla až 7 hodin hratelného obsahu, ale posléze se vývoj zastavil.

Nicméně bylo to tak, aby se vývojáři přesunuli na jiné projekty. O vývoji se rozhodli promluvit bývalí vývojáři této hry a říkali, že do konce roku 2009 byla hra Bully 2 prakticky mrtvá.

Původní díl této hry přitom přenesl typický Rockstar Games humor a to do prostředí soukromé školy. V roce 2008 se ještě dočkala rozšířené verze. Nakonec hra mohla vyjít i v roce 2017, ale i tak se nestalo. Aktivně ve vývoji byla hra 12 až 18 měsíců. Na hře pracovalo až 70 lidí v novém studiu v Nové Anglií, ale pak se tito lidé přesouvali na vývoj Max Pyne 3 a Red Dead Redemption.

Hra je stále nedokončená, ale vize byla dobrá. Do každé budovy jste mohli vstupovat a to buď legitimně nebo vloupáním. Zároveň zde byla dynamicky rozbíjející se sklo (na tu dobu super). NPC jednotky byly navržené tak, aby si pamatovaly chování postavy. Došlo i na dynamický růst trávy, sekání trávníku.