PUBG: Battlegrounds – Přechod na free-to-play se výplatil

Hra PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) se vydala cestou free-to-play a tuto změnu přivítali hráči po celém světě. Krafton, společnost stojící za PUBG, zaznamenala v minulém čtvrtletí zisk ve výši 408 milionů dolarů, a to zejména díky této hře. Zisky z PUBG meziročně vzrostly o 68 % a představují 33 % ze všech příjmů společnosti.

Přechod na free-to-play verzi byl pro PUBG rozhodující. Placená verze ztrácela na popularitě a serverům hrozilo vymizení hráčů. Naštěstí se toto neuskutečnilo a naopak se po přechodu na bezplatnou verzi hra opět oživila a přilákala mnoho nových hráčů.

Hlavní příjmy z PUBG pochází z PC a mobilní verze, přičemž mobilní verzi vlastní společnost Tencent a Krafton získává pouze licenční poplatky. Nicméně to nezměnilo skutečnost, že přechod na free-to-play verzi pro PUBG přinesl úspěch a zisk.

Co znamená free-to-play verze hry PUBG?

Free-to-play verze hry PUBG je bezplatná verze hry, která nahradila původní placenou verzi. Hráči si tak mohou stáhnout hru zdarma a hrát ji bez jakýchkoli poplatků.

Jak se změna na free-to-play verzi projevila na úspěchu hry PUBG?

Změna na free-to-play verzi byla pro PUBG klíčová. Přinesla nové hráče a oživila hru, což se projevilo na zisku společnosti Krafton.

Proč se vývojáři rozhodli změnit placenou verzi na free-to-play?

Placená verze hry PUBG ztrácela na popularitě a hrozilo, že serverům hrozí vymizení hráčů. Přechod na bezplatnou verzi byl proto klíčovým krokem pro záchranu hry a její úspěch.