Remedy se chystá na remake Max Payne 1 a 2

Jednalo se o skvělou PC hru na začátku roku 2000. Hře pomohlo i to, že v té době vyšel film Matrix, který si byl této hře velmi podobný. Šlo například o zpomalování času, které je známo právě i v Matrixu. Nyní studio Remedy oznámilo, že pracují na remaku.

Nicméně na datum vydání si budeme muset ještě počkat. Jde totiž prozatím jen o návrh. Rozpočet na to půjde od vydavatele Rockstar Games. Rozpočet by měl být typický pro jakoukoliv jinou AAA hru. Není žádným překvapením, že Remedy plánuje využít Northlight herní engine, který jsme mohli vidět ve hře Control.

Jak jsme již psali, tak první díl Max Payne hry byl představen pár let poté, co vyšel Matrix v kinech. Právě to byla první hra, která umožňovala zpomalovat čas a zároveň střílet, tedy to, co jsme mohli vidět v Matrixu. Je tedy hodně pravděpodobné, že film ovlivnil Max Payne a nechyběly ani úrovně v New Yorském metru.

Max Payne 2 následně využíval Havok fyziku, která téže doby byla velmi populární až realistická. Rozstřílet se tak dalo téměř cokoliv.