Rozporuplná kvalita dílů Black Mirror vzbuzuje rozpaky a nadšení

Rozporuplná kvalita dílů Black Mirror vzbuzuje rozpaky a nadšení

Článek: Kvalita epizod Black Mirror je šokujícím způsobem rozmanitá

Black Mirror, populární antologický seriál, nabízí skutečně širokou škálu kvality svých epizod. Zatímco některé z nich dosahují nejvyšších úrovní ve sci-fi žánru, jiné jsou špatnými nápady špatně provedenými. Různá média se pokusila ohodnotit jednotlivé epizody v jednotlivých sériích a všeobecně lze říci, že vládne jednoznačný souhlas i neúprosná kritika. Některé díly, jako například „Hated in the Nation“, mají pochybné ocenění, že se umisťují někde uprostřed většiny žebříčků.

Black Mirror je seriál, který se zabývá temným budoucím spojeným s technologií a sociálními procesy. Jednotlivé epizody nám přinášejí příběhy, které dokáží pohladit naši fantazii i zanechat silný dojem. Některé epizody jsou tak brilantně napsané a provedené, že by si zasloužily umístění v samotném vrcholu sci-fi žánru. Příkladem může být epizoda „White Christmas“, která nám strhujícím způsobem ukazuje, jaké důsledky mohou technologické vymoženosti mít na náš osobní život.

Bohužel, ne všechny epizody Black Mirror jsou takto nadprůměrné. Některé příběhy obsahují originální nápady, ale jejich provedení zůstává na nedostatečné úrovni. Vrcholným příkladem je epizoda „The Waldo Moment“, která sice zmiňuje zajímavou myšlenku, ale nezachází s ní tak hluboce a intenzivně, jak bychom si přáli.

Kritiky a fanoušci seriálu se dohadují o tom, jaký je nejlepší a nejhorší díl Black Mirror. Různé žebříčky a ankety ukazují, že názory se různí, ale některé epizody se pravidelně objevují na samotném vrcholu. Například epizoda „San Junipero“ je často označována za nejlepší díl celého seriálu. Je to silný příběh lásky odehrávající se ve virtuálním světě a dokonale kombinuje emotivitu s technologiemi.

Na druhé straně spektra se nacházejí epizody, které jsou často označovány za méně kvalitní. Jedná se například o díl „Men Against Fire“, který neuspěl v očekáváních diváků a kritiky. Přestože je třeba si uvědomit, že vkus je subjektivní a každý máme své preference.

Black Mirror je tedy seriál, který dokáže oslovit širokou veřejnost, ale také vyvolat kontroverze a rozdílné názory. Jeho kvalita je neoddiskutovatelná, ale záleží na tom, jaké epizody nás zaujmou nejvíce. Ať už patříte mezi fanoušky antologie nebo jste nováčky, Black Mirror je zážite

Zdroj: https://gamerant.com/black-mirror-hated-in-the-nation-ending-explained/