Rozvoj světa taktických her: „Songs of Conquest“ překonává očekávání

Taktické hry inspirované série Heroes of Might and Magic zažívají obrovský úspěch. Herní titul Songs of Conquest od vývojářského studia Lavapotion nedávno překročil hranici 500 000 prodaných kopií, což je významný milník krátce po přechodu ze dvouletého období early access do plného vydání. Navíc Lavapotion má velké plány do budoucna, včetně čtyř DLC a jedné rozšíření, které se očekává v létě 2025.

Tohle rozšíření, nazvané Bleak East, přinese do hry dvě nové frakce – Vanir a Roots. Součástí bude i obsáhlá singleplayer kampaň, která vypráví příběh těchto frakcí a jejich dopadu na širší svět Aerbor. Dějištěm kampaně bude Severovýchod od Patria, kde se odehrává život odvážných osadníků, kteří unikli vládě svých bývalých pánů.

Navíc Carl Toftfelt, hlavní herní designér, prozradil plány na rozvoj příběhu Songs of Conquest prostřednictvím pravidelně vydaných DLC nazvaných Tales of Conquest. Každé takové DLC bude obsahovat mise související s již existujícími frakcemi a posunou příběh hry vpřed.

První DLC z této série, Rise Eternal, se zaměří na frakci Barony of Loth, kde se nemrtvý učenec Kastus Maal snaží pomstít baronce z Arleon, která ho zabila. Toto DLC, které vyjde již na podzim, přinese nové artefakty, sady bonusů a vylepšení pro frakci Risen of Loth.

Další DLC, Essence Awakened, se zaměří na frakci Arleon a očekává se, že vyjde v prosinci. Po něm následují další dvě, zaměřené na frakce Barya a Rana, plánované na druhou polovinu roku 2025.