Sedm nejlepších her podobných Civilizaci k hraní v roce 2024

Sedm nejlepších her podobných Civilizaci k hraní v roce 2024

Pokud milujete hry jako Civilization, která je momentálně nepřekonatelným králem žánru 4X her, určitě hledáte další podobné tituly, které vás vtáhnou do světa strategie a expanze. Existuje mnoho her, které se snaží napodobit to, co vytvořil Sid Meier, a mnoho hráčů touží po zážitku podobném Civ, který není vytvořený Firaxisem. Pro vás jsme se podívali na některé z nejlepších 4X her, abychom vám ušetřili práci s hledáním.

Hry z řady Civilization nabízejí jedinečnou vizi tahové strategie, kde začínáte z poničených začátků a vedete svůj lid skrze staletí, zakládáte nová města, obohacujete svou říši kulturními či technologickými pokroky a často bojujete s ostatními civilizacemi. Ačkoli máme samostatný seznam skvělých 4X her obecně (na kterém samozřejmě najdete i Civilization), někteří z vás možná budou chtít najít něco, co více připomíná populární sérii od Firaxisu.

Jednou z možností jsou také modifikace pro Civilization VI, které mohou hru ještě více rozšířit a obohatit. Pokud jste hráli Civ 6, určitě stojí za to zkusit některé z nejlepších modů, které mohou změnit váš herní zážitek. Kromě toho se můžete podívat na nejlepší civilizace v Civ 6 a třeba si i sami vyzkoušet tento titul.

Pro zájemce o další hry podobné Civilization doporučujeme si přečíst článek „Seven of the best games like Civilization to play in 2024“, kde se dozvíte o sedmi skvělých titulech, které vás zcela jistě zaujmou. Přeji příjemné hraní!

Zdroj: https://www.pcgamesn.com/games-like-civilization