Sony najímá senior šéfa pro PC plánování a strategií

Sony zformovalo PlayStation PC vydavatelství v roce 2021. Jde sice jen o přejmenování na Steamu, kdy hry na PC vydávali pod PlayStation Mobile. Nicméně to znamená, že Sony to s PC hrami myslí vážně a to platí i pro porty her. Jde o hry jako Death Stranding, Horizon Zero Dawn a God of War.

Tento experiment se vydařil a hráči na PC tyto porty velmi ocenili a staly se takové hry velmi populární a hrané. Sony to tedy myslí s PC hrami na dlouhou, tedy není to jen chvílkové poblouznění. Z tohoto důvodu se hledá šéf pro plánování a strategií v tomto segmentu.

Na PC třeba chybí takové herní pecky, jako je třeba Bloodborne, Silent Hill 2 a další. Je potřeba na PC přivést ty velmi populární hry, které byly ve své době dostupné pouze na konzole PlayStation. Spousta her podle všeho čeká na port na PC a je docela možné, že před Bloodborne se dočkáme Spider-Mana na PC.

Vydávání her zároveň na Playstation a zároveň v tentýž den na PC, tak to by bylo naprosto skvělé a na tomto se pravděpodobně i pracuje. Je otázkou, na jaké platformě by takové hry vycházely. Steam, Epic nebo potenciální PlayStation launcher?