Splitgate bude v otevřena beta verzi delší dobu

Původně se plánovalo, že plná hra Splitgate dorazí na konci července, avšak nebylo tomu tak a hra bude v beta verzi delší dobu. Když to tak vezmeme, tak třeba Fortnite byl v beta verzi celé dva roky.

Nicméně pro vývojáře 1047 Games je hra obrovský úspěch. Jde o hru, která kombinuje portál s halo arénou. V beta verzi zůstane z toho důvodu, že je o hru obrovský zájem a muselo docházet k navýšení kapacit jednotlivých serverů, aby mohla být hra hratelná.

Verze 1.0 se má objevit v srpnu, ale nebyl specifikován datum a následně došlo i k informaci, že se verze 1.0 odkládá na dobu neurčitou. Šéf vývojářského studia betu obhajoval tím, že jsou male vývojářské studio, kde jejích hra získala 10 miliónů stažení za prvních 30 dní otevřené beta verzi a ze 40000 aktivních hráčů vystoupalo na 175000 aktivních hráčů během několika málo týdnu.

Hra má tak neuvěřitelný náběh. Vývojáři se soustředí nyní zájmena na backend hry, což je složitá operace na rozdíl od navýšení kapacit serverů. Snaží se tak udržet hru pro hráče stabilní a snaží se minimalizovat čekací dobu pro připojení. Chtějí se tak připravit na masivní propagaci hry s tím, že dorazí více hráčů ve chvíli, kdy hra bude ve verzi 1.0.

Chystá se už beta battle pass, který má dorazit 24. srpna a následně na Gamescom 25. srpna se máme dozvědět další informace.