SSD nepřevezme trh s pevnými disky: Poptávka zůstává silná díky obnovení trhu blízkého uložiště.

SSD nepřevezme trh s pevnými disky: Poptávka zůstává silná díky obnovení trhu blízkého uložiště.

SSD disky nebudou v příštích několika letech nahrazovat pevné disky, jak předpovídá nová zpráva od společnosti Coughlin Associates. Namísto toho se očekává, že pevné disky budou nadále dominovat na trhu díky předpokládanému oživení segmentu pro ukládání dat tzv. „nearline-storage“.

Podle této zprávy, která analyzuje trh s úložišti dat, se SSD disky nebudou masově prosazovat jako primární technologie pro ukládání dat v blízké budoucnosti. I když se SSD disky stávají stále populárnějšími pro svou rychlost a spolehlivost, pevné disky pořád mají své výhody, které je udržují na trhu.

Jednou z hlavních předpokládaných příčin tohoto trendu je očekávaná obnova na trhu nearline-storage. Nearline-storage je segment, který se zaměřuje na ukládání dat, ke kterým je potřeba rychlý přístup, ale ne nutně okamžitý. Tento trh má stoupající poptávku a pevné disky jsou stále preferovanou technologií pro tento typ úložiště.

Dalším faktorem, který podporuje pevné disky, je jejich nižší cena ve srovnání s SSD disky. I když se ceny SSD disků postupně snižují, stále jsou dražší než pevné disky. Pevné disky tak zůstávají atraktivní volbou pro spotřebitele, kteří potřebují velkou kapacitu úložiště za nižší cenu.

S ohledem na výše zmíněné faktory, je tedy pravděpodobné, že pevné disky budou i nadále dominovat na trhu a SSD disky se sice budou dále rozšiřovat, ale v masovém měřítku je nahradit nebudou.

FAQ:

1. Proč se očekává, že SSD disky nebudou nahrazovat pevné disky?

Podle zprávy od společnosti Coughlin Associates jsou pevné disky stále preferovanou technologií na trhu nearline-storage, který očekává růst. Navíc, pevné disky mají nižší cenu než SSD disky.

2. Jakým způsobem se SSD disky liší od pevných disků?

SSD disky jsou známé svou vyšší rychlostí a spolehlivostí oproti pevným diskům. Oba typy úložišť mají své výhody a významné uplatnění na různých trzích.

3. Budou se ceny SSD disků snižovat v budoucnosti?

Ano, očekává se, že se ceny SSD disků budou nadále snižovat s rozšířením technologie a zvýšením poptávky, ale zůstanou stále vyšší než ceny pevných disků.

4. Jaké jsou další faktory, které podporují pevné disky?

Kromě nižších cen mají pevné disky také větší kapacitu úložiště ve srovnání s SSD disky. To je atraktivní pro spotřebitele, kteří potřebují velké množství úložného prostoru.

Článek je dostupný na: [odkaz článku]

Zdroj: https://www.tomshardware.com/news/ssds-will-not-replace-hard-drives-for-several-years-report