Starfield: Napínavé očekávání před vydáním nového sci-fi RPG od Bethesdy

Jen necelé dva měsíce nás dělí od očekávaného vydání sci-fi RPG Starfield od vývojářů z Bethesdy. Ačkoliv většina fanoušků netrpělivě očekává první kontakt s touto fascinující vesmírnou odyseou, několik šťastlivců již mělo možnost svět hry objevovat. Na sociální síti Reddit se objevil obrázek, který odhaluje, že si hru aktuálně vychutnává nejen šéf Xboxu Phil Spencer, ale i vedoucí Bethesdy Pete Hines.

Není překvapivé, že Starfield představuje pro Bethesdu i Microsoft naprosto zásadní titul. Zejména vzhledem k tomu, že se jedná o první novou značku od Bethesdy po více než dvacetiletém období. Logicky tak zájem o aktuální stav hry těsně před jejím vydáním vychází z nejvyšších míst těchto dvou společností.

Některé části fanouškovské komunity však vyjadřují určité obavy ohledně technického stavu hry. Optimalizace a technický stav hry po vydání jsou totiž už delší dobu terčem četných diskuzí, zejména vzhledem k velikosti hry a kvalitě předchozích titulů od Bethesdy.

Jedno je jisté – výsledek se dozvíme 6. září, kdy Starfield vyjde na PC (Steam) a Xbox Series X/S. A pokud jste předplatitelem Xbox/PC Game Pass, můžete se těšit, že hra bude k dispozici již v den vydání.