Steam Deck již bez rezervace

Steam Deck je nová konzole, která je tady s námi více jak 12 měsíců. Jde o podobnou konzoli, jako je třeba Nintendo Switch, alespoň co se stylu týče. Nicméně výkonnostně Steam Deck má být silnější, než u Nintendo Switch. Steam Deck rozjede několik PC her a je zde většinou i kompatibilita.

Steam u her píše, jestli je daná hra kompatibilní se Steam Deck. Problémem z počátku bylo, že Valve nemělo těchto konzolí dostatek, a tak jste mohli pouze rezervovat tuto konzoli a čekat, než se na vás dostane. Nyní však Valve oznámilo, že jsou všechny rezervace pokryté, což je skvělá zpráva a Steam Deck můžete nakoupit přímo bez čekání.

Nicméně výrobce Steam Decku může mít opětovně problémy s díly a může se stát, že při vysoké poptávce bude opět rezervační systém spuštěn.

Nejlevnější Steam Deck stojí 419€ a nejdražší s virtuální klávesnici stojí v bundle 679€. Nicméně u bundle musíte čekat stále mezi 1 – 2 týdny. Kromě toho Valve spustilo dokovací stanici s dvěma externími displeji, které lze k dokovací stanici připojit. Dokovací stanice stojí 99€.