Syn Franka Herberta hodnotí film Duna: Část druhá

Syn Franka Herberta hodnotí film Duna: Část druhá

Na jeho slovech záleží! Do kin se brzy dostane druhý díl Duny, kompletní adaptace klasického díla Franka Herberta. Autorův syn **Brian Herbert**, který je rovněž spisovatelem, již film viděl a podělil se o své názory na něj.

Druhý díl Duny je jedním z nejočekávanějších filmových pokračování tohoto roku. Věrní fanoušci knižní série od Franka Herberta jsou napjatí a zvědaví, jestli se režisér **Denis Villeneuve** opět **povede** naprosto geniálním způsobem zpracovat tuto komplikovanou a **výjimečnou** sci-fi ságu.

Brian Herbert na film, který je návazkem na úspěšný první díl, podíval s velkým zájmem a nadšením. „Jsem **nadšený** z pokračování Duny, které Denis Villeneuve vytvořil. Je skutečně **úžasný** vizionář a dokázal přenést neuvěřitelnou hloubku a komplexnost příběhu mého otce na filmové plátno,“ sdílel Brian Herbert své dojmy.

Režisér Villeneuve se snažil o maximální **věrnost** knižní předloze a podle reakcí mnoha kritiků i fanoušků se mu to **zdařilo** na výbornou. Druhý díl Duny slibuje **napínavé** a **emotivní** pokračování příběhu rodu Atreidů na planetě Arrakis.

Film Duna: Část 2 má premiéru plánovanou na letošní podzim, a tak si fanoušci i nováčci budou muset ještě chvíli počkat, než se dostanou do světa temných intrik a politických manipulací knižní série Duny.

**FAQ:**

1. Kdy bude mít premiéru film Duna: Část 2?
– Premiéra je plánovaná na letošní podzim.

2. Jaké jsou první reakce na druhý díl Duny?
– Kritici i fanoušci chválí režiséra za věrnost knižní předloze a zdůrazňují napínavost a emocionálnost filmu.

3. Jaké jsou hlavní postavy ve filmu Duna: Část 2?
– Hlavní postavy z prvního dílu se opět objeví v pokračování, včetně Paula Atreida a jeho rodu.

Zdroj: https://cz.ign.com/dune-part-two/16956/news/syn-franka-herberta-uz-film-duna-cast-druha-videl-a-podelil-se-o-svuj-neskromny-nazor