Systém přežití v Chernobylite je inspirován přímo z průzkumu v Černobylu

Aby se více vývojáři přiblížili zóně v Černobylu, tak se rozhodli sami do této části vydat a vymyslet tak reálné věci, které by vám pomohly v této oblasti přežít. Chernobylite je skvělý horor od vývojářů The Farm 51 z Polska.

Šéf vývoje Artur Focjik vysvětlil, že prozkoumávání zóny plné nebezpečné radiace, nebezpečných mutantů, kteří vás po celou dobu příběhu nahánějí a nadpřirozených události této vymyšlené verze Černobylu, tak trochu není dost a rozhodli se, že na řadu přicházejí elementy pro přežití.

Kromě obrovského nebezpečí, do kterého se v zóně můžete dostat, tak jsou tady věci, které vás zabijí v jeden moment a ani nevíte jak. Jde tedy třeba o horor přežití, kde jste mohli umřít na hlad nebo i na nedostatek morálky či psychických problémů. Ve hře budete muset vytvořit tým lidí se schopnostmi, které se dají využít, ale budete si muset dělat starost o to, jak seženete jídlo a předměty.

Vývojáři se vydali přímo do Černobylu, aby mohli za pomocí 3D skenu najít věci, které v zóně leží a které se dají využít pro výrobu, jídlo a tak přežít. Hra totiž nabízí klasický kraftovací systém, kde si můžete vyrobit věci.

Hra Chernobylite dorazí z předběžného přístupu do plné verze a to již 28. července 2021.