Systémové požadavky Elden Ring

Na Steamu se objevila informace ohledně systémových požadavků. Tedy alespoň těch minimálních, ale následně byla tato informace smazaná. Co se týče doporučených, tak stále zde bylo „TBD“ tedy informace o tom, že se objeví později.

Nicméně došlo pak k tomu, že minimální požadavky byly smazané, ale někteří už stačili tyto požadavky vyfotit. Bude potřeba disponovat Windows 10 nebo Windows 11, což již má 90% hráčů podle Steam databáze.

Co se týče výkonu procesoru, tak postačí Intel Core i5-8400 nebo AMD Ryzen 3. Důležitá informace je 12 GB RAM a hlavně grafiku minimálně GTX 1060, 3 GB video ram nebo Radeon RX 580 se 4 GB, DirectX 12 a 60 GB na disku.

Jelikož jde o otevřený svět, tak je jasné, že je potřeba mít i silný procesor, aby zvládal tento svět bez potíži. Co se týče velikosti RAM, tak podle nás bude potřeba doporučeně 24 GB, jelikož se do ní bude načítat spoustu souborů. Co se týče grafiky, tak to vypadá, že tyto minimální grafiky zvládnou hru na 1080p při 60 fps, takže záleží, jak moc nároční jste. Nicméně u takovéto hry doporučujeme mít alespoň těch 60fps.