Take-Two Interactive stahuje žalobu proti tvůrcům modifikací Grand Theft Auto

Společnost Take-Two Interactive se před několika lety postavila proti modérské komunitě, která aktivně pracovala na modifikacích pro Grand Theft Auto 3 a Vice City. Jednalo se o projekty re3 a reVC, jejichž cílem bylo upravit původní hry pro moderní hardware a opravit nedostatky. Take-Two původně tyto modifikace nechalo odstranit, avšak po protitahu tvůrců došlo k jejich vrácení. Společnost následně žalovala tvůrce pro porušení autorských práv.

Tvůrci modifikací byli obviněni z nezákonného kopírování, úpravy a šíření zdrojového kódu. Po vleklém sporu, žalující strana nakonec 3. dubna stáhla žalobu. Proti části obžalovaných už firma nemůže podat novou žalobu, ale určitá část může být obžalována znovu. Důvod stáhnutí žaloby není aktuálně jasný, ale server PC Gamer spekuluje, že důvodem může být ztráta významu modifikací po vydání nových oficiálních verzí her.

Proti jakým modifikacím se Take-Two Interactive postavilo?

Společnost se postavila proti modifikacím re3 a reVC pro hry Grand Theft Auto 3 a Vice City.

Jaký byl důvod žaloby ze strany Take-Two Interactive?

Tvůrci modifikací byli obviněni z nezákonného kopírování, úpravy a šíření zdrojového kódu porušující autorská práva.

Jak dopadl tento spor?

Spor se vyřešil 3. dubna, kdy žalující strana stáhla žalobu. Proti části obžalovaných už firma nemůže podat novou žalobu, ale určitá část může být obžalována znovu.

Proč byla žaloba stáhnuta?

Důvod stáhnutí žaloby není aktuálně jasný, ale server PC Gamer spekuluje, že důvodem může být ztráta významu modifikací po vydání nových oficiálních verzí her.