Take-Two zakročil proti GTA módům

Vice Cry a GTA: Underground jsou nejpopulárnější módy, které jsou nyní offline a již se nedají stáhnout. Proti autorům zakročilo Take-Two, které vyvolalo DMCA proti těmto módům.

Vývojáři módu se postarali o to, aby třeba GTA: Liberty City převzala nastavení GTA 3, ale zároveň byla umístěna do enginu Vice City. Tohle pak bylo vydáno v roce 2005 a na ModDB již není k dispozici. Vice Cry zase nahradil textury a modely ve Vice City s verzí s vyšším rozlišením a na ModDB již také není k dispozici. Podobně je tomu i u GTA: Underground, které kombinovalo mapy GTA 3, Vice City a San Andreas, ale krom toho i mapy jiných her od Rockstar. Již nejsou ani módy, které převáděly konzolovky Liberty City Stories a Vice City Stories.

Na fóru GTAForums, které patří mezi to největší, tak se informuje zájmena o odstranění těchto módu, jelikož proti nim zakročili vývojáři.

Je otázkou, proč Take-Two se rozhodlo jít pro těmto módům právě teď. Je také dobré zmínit, že ty hry jsou většinou už 16 let staré. Jsou různé teorie a jedna je, že by to mohla být konkurence pro hypoteticky remaster GTA 3, Vice City a San Andreas nebo je možné, že to má co dočinění s GTA 6.