Tencent chce koupit německý Crytek

O zakoupení tvůrců série Crysis se spekuluje už delší dobu. Studio, které vyvinulo v roce 2008 nadčasový engine pro skvělou hru Crysis je bohužel na prodej z toho důvodu, že stále nemůže přijít od dob série Crysis s něčím novým. Na E3 se spekulovalo, že by studio koupil Microsoft (asi poté, co firma nakoupila například Bethesdu a další.).

Nicméně asi ze strany Microsoftu to nebude takové žhavé a spíše firmu chce Tencent. Jde o čínskou firmu, která nabízí za Crytek 300 miliónů euro. Ve chvíli, kdy by k prodeji došlo, tak by Tencent patřila hra Crysis i Hunt: Showdown, kterou firma neustále aktualizuje a snaží se ji udržet při životě. Nicméně dostala by do rukou i skvělý CryEngine.

Do toho se však přidaly spekulace, že by například CryEngine slouži pro některé armádní simulace čínskou vládou. Nicméně není tedy jisté, jak to celé dopadne. Přeci jenom Crytek nyní pracuje na celé remasterované trilogií Crysis a zároveň hru vypouští na konzole, což by firmě mohlo něco přinést. Nicméně Crytek by měl asi najít novou herní sérií, která by firmu dále „uživila“.