Ubisoft bude další vydavatel na prodej?

O Ubisoftu a jeho prodeji se spekuluje v internetovém prostoru už delší dobu. Jde o problémy, které firmu doprovázejí a jde například o nízké výplaty a zároveň nemožnost sehnat další zaměstnance. Některé hry už ani nejsou co bývaly a snaží se do nich obsah, za který musíte znovu platit.

Je to zvláštní, ale herní studio, které pracovalo na sérií Far Cry (kromě prvního dílu – zde byl jen vydavatelem), tak po nějaké době začíná upadat a už ani herní série Assassins Creed není taková, jaká byla. Navíc firma Ubisoft u této série uvažuje, že ji promění na službu, tedy něco, za co budete stále platit. Což už naznačuje, že na tom Ubisoft není moc dobře.

Vypadá to tedy tak, že kupování herních studií neskončilo. Microsoft koupil Activision Blizzard (Call of Duty, WoW, Fallout 3), Take-Two koupilo Zyngu (Farma), Ebracer Group zase Gearbox Entertainment (Bordelands) a Sony koupilo Bungie.

Prozatím však s Ubisoftem nebyly navázaný nějaké vážné rozhovory o prodeji, ale podle všeho se o tom diskutuje. Zaměstnanci Ubisoftu už v minulosti volali po výměně ředitele.