V nové verzi Steam už pravděpodobně nebudete moci vrátit starší verzi hry

Funkce, která byla skvělá pro módery, speedrunnery nebo ty, kteří získávali různé hodnocení, tak bude zrušena. Hráči si tak tedy nebudou moci vrátit verzi hry, pokud nová verze nefunguje dobře nebo hráčům rozbily módy.

Tato informace je obsažena v posledních poznámkách na SteamDB, kde se uvádí o posledních změnách v betě nového klienta. Informuje o tom, jak se klienti budou připojovat k CDN síti a s tím, že se odstraní přístup k předchozím verzím jejích her.

V roce 2020 byla sice tato funkce lehce pozměněna a potřebovali jste aplikaci třetí strany, ale stále to šlo. Aktualizace pro hry jako GTA 4, Beat Saber, Dragonball Z: Kakarot a nebo několik Bethesda RPG her měly problémy při aktualizaci, když jste měli hry s módy. V takovém případě musel móder vydat novou verzi nebo jste se mohli právě dostat zpátky na předchozí verzi.

Když třeba aktualizace AOE 2: Definitive Edition udělala staré záznamy nesledovatelné, tak stačilo udělat downgrade hry a vše fungovalo jak mělo.

Teď záleží, jestli tato změna bude pro všechny hry nebo jen pro některé. Zároveň pro SteamDB to bude mít také problém, protože už nebudou moci sledovat vývoj hry a jednotlivých verzí, tak jak tomu bylo doposud.