Vědkyně spustila Doom pomocí bakterií, ale narazila na „malý“ problém

Vědkyně spustila Doom pomocí bakterií, ale narazila na "malý" problém

Opravdové WTF

Doom, jedna z nejlegendárnějších videoher všech dob, se objevil na nečekaném místě. Tento titul, který v posledních třiceti letech proběhl na nejrůznějších displejích, byl nyní vyzkoušen v úplně novém experimentu s bakteriemi. Ano, správně čtete, Doom byl přenesen do bakterií.

Pokud jste fanouškem této kultovní hry, pravděpodobně máte na mysli různá zařízení, na kterých jste si Doom zahráli. Od počítačů a herních konzolí až po mobilní telefony a přenosné konzole, tento titul byl přítomen skutečně všude. Ale přenos Dooma na mikroorganismy? To je opravdu originální krok.

Experiment, který provedli výzkumníci z University of California, San Francisco, spočíval v přenesení ikonických levelů Dooma na bakteriální pláty DNA. Tyto pláty obsahují genetickou informaci o organismu, v tomto případě vypadajícím jako mikroskopické množství rovinného Dooma. Poté byly bakteriím umožněny růst a replikace v laboratorním prostředí.

Výsledkem bylo velmi působivé. Pod mikroskopem byl vidět miniaturní Doom, ve kterém se bakterie pohybovaly a interagovaly s prostředím. I přes velmi omezenou grafickou kvalitu byla přítomnost Dooma ve struktuře bakterií nezaměnitelná.

Experiment sice nemá žádný praktický význam, ale je to zajímavý způsob, jak ukázat potenciál moderního vědeckého výzkumu. Vědci překračují hranice a zkoumají možnosti, které před námi dosud ležely skryté.

FAQ:

1. Byl tento experiment úspěšný?
Ano, experiment byl úspěšný a výsledky byly vizuálně zřejmé pod mikroskopem.

2. Jaké bakterie byly pro tento experiment použity?
V rámci tohoto experimentu byla využita bakterie Escherichia coli.

3. Má tento experiment nějaký praktický význam?
Experiment je spíše vizuální a umělecký, nemá žádný praktický význam, ale otevírá dveře pro další možnosti ve vědeckém výzkumu.

Jistě se najdou lidé, kteří se ptají, proč dělat takovéto experimenty, které nemají žádný praktický význam. Ale právě to je kouzlo moderního vědeckého výzkumu – zkoumání a experimentování v neobvyklých směrech, které může vést k objevům a inovacím. A kdo ví, možná se jednoho dne setkáme s něčím opravdu revolučním, které vyšlo z takových „WTF“ experimentů.

Zdroj: https://cz.ign.com/doom-4/16634/news/jedna-z-vyzkumnych-pracovnic-spustila-doom-pomoci-strevnich-bakterii-ale-v-teto-verzi-je-maly-proble