Vigor: Přechod na PC a budoucnost free-to-play

České herní studio Bohemia Interactive právě oznámilo vydání své oblíbené hry Vigor na platformě PC. Dříve byla tato hra dostupná pouze na herních konzolích, jako jsou PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch, kde si ji zahrálo více než 20 milionů hráčů.

Nová PC verze Vigoru je nyní dostupná ve předběžném přístupu na Steamu, což hráčům umožňuje získat první dojmy z hry před jejím oficiálním uvedením na trh. Zájemci si však musí zakoupit Reinforcements balíček za 20 eur, který zahrnuje několik exkluzivních prvků a přístup do hry.

Vývojáři také avizovali, že po přechodu na plnou verzi, který se očekává později během tohoto roku, bude PC verze podobně jako konzolové verze fungovat na free-to-play modelu. Toto rozhodnutí pravděpodobně přiláká nové hráče a rozšíří stávající komunitu Vigoru.

Vigor je zástupcem žánru looter shooter akcí, kde hráči hledají vybavení a zapojují se do intenzivních přestřelek s ostatními. Hra se odehrává na rozsáhlé herní mapě, která vás zavede do poválečného Norska, nabízející působivou atmosféru a mnoho výzev.