Vytvoř originální obraz disku bez uvozovek pro dokonalé obnovení ve Windows

Vytvoř originální obraz disku bez uvozovek pro dokonalé obnovení ve Windows

Vytvořte diskový obraz, který vám umožní dokonalé obnovení nebo dokonce přípojení jako vlastní jednotku ve Windows.

Pokud jste někdy ztratili důležitá data nebo se vám zhroutil počítač, pravděpodobně víte, jak důležité je mít zálohu svých souborů. Jedním z nejjednodušších a nejspolehlivějších způsobů, jak si vytvořit zálohu svého disku, je vytvoření diskového obrazu (disk image). Diskový obraz je přesná kopie obsahu vašeho disku, kterou lze použít k obnovení dat nebo dokonce ke vytvoření virtuálního disku, který může být připojen jako samostatná jednotka ve Windows.

Jak tedy vytvořit diskový obraz? Existuje několik různých programů a metod, které můžete použít. Jedním z nejpopulárnějších a nejjednodušších nástrojů je integrovaný software ve Windows, nazvaný „Diskový správce“. Tento nástroj vám umožňuje vytvářet a spravovat diskové obrazy přímo ve vašem operačním systému.

Pomocí Diskového správce můžete snadno vytvořit diskový obraz vašeho disku. Stačí otevřít Diskový správce, vybrat disk, který chcete zazálohovat, a kliknout na možnost „Vytvořit obraz disku“. Poté můžete vybrat umístění, kam chcete uložit obraz, a nastavit další možnosti, například kompresi obrazu.

Po dokončení procesu vytváření obrazu budete mít soubor s příponou „.img“ nebo „.iso“, který obsahuje celý obsah vašeho disku. Tento soubor můžete uložit na externí disk, cloudové úložiště nebo jiné médium.

Pokud následně potřebujete obnovit svá data, stačí jednoduše opět otevřít Diskový správce, vybrat možnost „Obnovit z disku“ a vybrat váš vytvořený obraz. Diskový správce pak obnoví všechna vaše data z obrazu zpět na váš disk.

Další výhodou vytváření diskových obrazů je možnost připojení obrazu jako samostatné jednotky ve Windows. Můžete tak přistupovat ke svým datům v obrazu jako k běžným souborům na disku. Stačí otevřít Diskový správce, vybrat možnost „Připojit obraz disku“ a vybrat váš obraz. Poté se vám v systému zobrazí nová jednotka, která představuje obsah obrazu. Můžete procházet soubory, kopírovat je nebo pracovat s nimi, jako by byly na samostatném disku.

Diskové obrazy jsou proto skvělým způsobem, jak si zálohovat svá data a zajištění jejich bezpečnost a přístupnost. Ať už potřebujete zálohovat své osobní soubory, nebo provozujete nějakou citlivou firmu, vytvoření diskového obrazu je nenahraditeln

Zdroj: https://www.tomshardware.com/how-to/image-backup-windows