Vývojáři potvrdili nový díl série Mafia, spekulace o budoucnosti série a nová pozice ve studiu Hangar 13

V srpnu loňského roku vývojáři ze studia Hangar 13 oficiálně potvrdili vývoj nového dílu série Mafia. Dle dřívějších zatím stále nepotvrzených informací by nás měl čtvrtý díl série vzít na Sicílii na přelomu 19. a 20. století, kde bychom sledovali vzestup Dona Salieriho.

Spekulace o budoucnosti série po čase rozvířila nově otevřená pozice ve studiu Hangar 13, které aktuálně hledá zkušeného výkonného procenta. Člověk na této pozici má být dle popisu na síti Linkedln zodpovědný za vývoj klíčové série v tomto vývojářském celku, který má své pobočky v Brightonu, Novatu, Brně a Praze. Hlavním cílem má být uvedení nového velkého titulu, vydání následného dodatečného obsahu a plánování další budoucnosti značky.

Ačkoli popis pozice nezmiňuje, o jakou sérii se jedná, tak jde s největší pravděpodobností právě o Mafii, na kterou se studio dle nedávných zpráv po zrušení dalších projektů zaměřilo. Kromě nové Mafie by měl Hangar 13 pracovat také na novém díle tenisové série Top Spin, který ale můžeme charakterizovat spíše jako vedlejší projekt. V tuto chvíli však není úplně zřejmé, zda se výše zmíněná pozice vztahuje k aktuálně vyvíjené čtvrté Mafii, která se má nacházet ve fázi předprodukce.

Některé zahraniční magazíny si pohrávají s myšlenkou, že by mohlo jít o začátek příprav pátého dílu, který by díky tomu vyšel nedlouho po čtyřce. Dosavadní indicie každopádně naznačují, že má studio Hangar 13 i samotné vydavatelství 2K Games se sérií Mafia větší plány, které by mohly v dohledné době přinést hned několik nových her.

Kdy byl potvrzen vývoj nového dílu série Mafia?

Vývoj nového dílu série Mafia byl oficiálně potvrzen v srpnu loňského roku.

Kde se bude čtvrtý díl série Mafia odehrávat?

Čtvrtý díl série Mafia by se měl odehrávat na Sicílii na přelomu 19. a 20. století.

Jakou pozici hledá studio Hangar 13?

Studio Hangar 13 aktuálně hledá zkušeného výkonného procenta.

Na jakých projektech pracuje studio Hangar 13 kromě nové Mafie?

Kromě nové Mafie by měl Hangar 13 pracovat také na novém díle tenisové série Top Spin.

Jaká je spekulace ohledně pátého dílu série Mafia?

Některé zahraniční magazíny spekulují, že nově otevřená pozice ve studiu Hangar 13 by mohla souviset s přípravami na pátý díl série Mafia.