Windows 11 oficiálně

Nový Windows 11 je oficiálně k dispozici. Můžete si vybrat, jestli počkáte na aktualizaci a tedy upgrade, který může být až příští rok nebo k tomuto kroku zamíříte sami přes opětovný installer, který Microsoft má.

Musíte mít však kompatibilní PC, což není zrovna jednoduché. Pokud jste někdy přepínali z UEFI na starší verzi biosu, tak budete muset toto nastavení změnit v biousu zpět na UEFI a zároveň je zapotřebí, abyste měli zapnutou ochranu TPM 2.0.

Download asistent pro upgrade na Windows 11

Pokud tedy chcete využít download asistenta, tak můžete začít zde. Osobně doporučujeme, abyste vždy nechali své PC projet ověření kompatibility, protože mohli byste se pak divit, proč vám systém nefunguje. TPM 2.0 je zabezpečení, které je na 5 let starých PC. Pokud máte ještě starší PC, tak nedoporučujeme tedy na nový systém nabíhat.

Změny ve Windows 11

Windows 11 přináší hned několik změn, jako je nové uživatelské rozhraní s vylepšenou lištou a startovním menu. Dále jsou to nové widgety a nový microsoft obchod s podporou android aplikací do budoucna. Témata, šablony, skupiny pro multitasking a manager oken. Mnohem více vás v tomto novém Windows čeká.

Je to klasická instalace, jak jsme zvyklí třeba u Windows 10 Media Creation Tool. Asistent tedy udělá vše za vás a nainstaluje nebo-li upgraduje systém na novější.