Witchfire: Od koridorové střílečky k akčnímu roguelite

Mnozí z nás si jistě vzpomínají, jak nás v roce 2017 zaujala upoutávka na temnou fantasy střílečku Witchfire od studia The Astronauts. Tito tvůrci stáli za zrodem People Can Fly a známou řežbou Painkiller. Po dlouhých šesti letech očekávání, Witchfire otevře brány svého předběžného přístupu 20. září.

Původní vize hry prošla změnami. Přestože byla původně zamýšlena jako koridorová střílečka, Witchfire se vyvinul v akční roguelite z pohledu první osoby v polootevřeném světě. Tvůrci berou v potaz názory hráčů, kteří mají obavy z mechanismů rogue her. Hra bude mít aspekty rogue hraní, ale tvůrci zaručují, že nebude tolik trestající. Hráči budou moci získávat permanentní vylepšení a nebude nedostatek obsahu k prozkoumání. Kromě toho se hráči mohou těšit na RPG prvky, upgrady zbraní, vylepšení postavy a interaktivní boj s využitím různých živlů.

Witchfire bude k dispozici exkluzivně na Epic Games Store za 36 eur. Zatímco existuje touha přinést hru i na konzole, momentálně je hra určena pouze pro PC.