Zklamání: Bloodlines 2 je zpět, ale nedosahuje očekávání

Zklamání: Bloodlines 2 je zpět, ale nedosahuje očekávání

Titulek: Vampire The Masquerade Bloodlines 2: Krok zpět míří do srdce fandomu

Vampire The Masquerade Bloodlines, hra kterou před dvaceti lety představilo studio Troika, nadchla hráče celého světa. Vstoupili jsme do světa politických intrik uprostřed nekonečného boje neživých a propadli jsme Santa Monice s plnými ústy tesaných zubů. Je to titul, který se často vracím a pokaždé si vybírám klan Malkavianů, abych naprosto nekontrolovaně křičel na nevinné dopravní značky, zatímco vnitřně sebe sama pobízím k myšlence „příště si zkusím jiný klan“. Bloodlines disponuje všemi sedmi původními klany deskové hry, každý s vlastními unikátními vlastnostmi a herními stylemi, a to do posledního detailu. Vampire The Masquerade Bloodlines 2 je na druhou stranu uvedeno na trh pouze se čtyřmi klany a nemohu popřít, že takový okamžitý krok nazpět působí jako zklamání.

Když jsem se dozvěděl, že bude pokračování této legendární hry, byl jsem jako mnoho fanoušků nadšený. Očekával jsem, že se Bloodlines 2 posune ještě dál a přinese nám ještě víc. Byl jsem přesvědčen, že se budu moci potkat s dalšími klany, které jsem v původní hře nezažil. Bohužel, realita je zcela odlišná. Hra na trh přichází pouze se čtyřmi klany – Brujah, Tremere, Toreador a Ventrue. Abych byl upřímný, není to to, co jsem si představoval. Je to jako kdybych dostal výborný koláč a náhle mi ho někdo vzal a řekl mi, že mám být rád, že stále mám dvě třetiny.

Klany jsou stěžejním prvkem Vampire The Masquerade. Každý klan má své vlastní charakteristiky a herní styly, které ovlivňují celý průběh hry. Bylo by fantastické vidět tyto různorodé frakce znovu v akci a objevovat svět Bloodlines 2 jako Gangrel, Nosferatu nebo Setity. Ale bohužel, vývojáři si zatím vybrali opačný směr a svou rozhodnutí budou muset obhájit před fanoušky.

Zajímá mě, zda je to prostě otázka času a další klany budou přidány v budoucích rozšířeních nebo zda se vývojáři rozhodli zásadně omezit svět Vampire The Masquerade. Jsem si vědom toho, že tvorba her není snadný proces a často vyžaduje ústupky. Nicméně, pokud tato hra chce navázat na úspěch původního Bloodlines, musí nabídnout stejnou hloubku a rozmanitost.

Zatímco jsem však zklamán počtem dostupných klanů, nevzdávám se naděje. Doufám, že další informace a ukázky ze hry nám poskytnou důvod k optimismu. Doufám, že vývojáři mají ve svém

Zdroj: https://www.pcgamesn.com/vampire-the-masquerade-bloodlines-2/step-back