Aplikace Google Chrome

Aplikace, kterou mnoho lidí odsuzuje zájmena kvůli velkým požadavkům na RAM, kdy každé otevřené okno bere RAM. Google se k tomuto kroku rozhodl z toho důvodu, aby načítání takového prohlížeče bylo co nejrychlejší. Nevýhodou je pro toho, kdo nemá dostatečně RAM, že se mu všechno začne sekat a to není příjemné. Přitom na jádru Chromium běží i nový prohlížeč Edge, který je k dispozici ve Windows 10.

Nicméně pro ty z vás, kteří chtějí aplikaci vyzkoušet nebo třeba nově nainstalovali své PC a hledají dobrý prohlížeč, tak kromě klasiky Edge ve Windows 10 můžete zkusit Chrome. Pokud totiž používáte i mobilní telefon se systémem Android, tak můžete záložky v prohlížeči i historií prohlížení synchronizovat, takže uvidíte stránky a záložky, které máte na PC a naopak.

Zároveň je tak jednodušší správa těchto záložek a historie, kdy vidíte, co jste na PC navštívili a třeba můžete navštívit i na mobilu.

Aplikace umožňuje používat moduly nebo skiny. V modulech najdete třeba poštovní klienty, kdy se vám bude v horním pravém rohu zobrazovat informace, když dorazí email, RSS čtečku nebo antivirus, který chrání, když navštívíte stránku, tak předem ji proskenuje. Nicméně může docházet ke zpomalení načítání stránky.

Skiny si můžete zdarma aplikovat. Jsou v různých barevných kombinací, takže si určitě vyberete.

  • UI
  • Služba
  • Funkce
4.3

Summary

Google chrome je nejvíce používaný prohlížeč. Nicméně spousta lidí ho nemá rádo kvůli využívání příliš paměti RAM. To jádro chromium využívá k tomu, aby načítání webu bylo co nejrychlejší, kde každá nová záložka je nový proces.