Aplikace Steam

Jedná se o platformu společnosti Valve Corporation, která stojí za hrou Half-Life 1, Half-Life 2 nebo třeba i Counter Strike. Tato společnost vytvořila jako první místo, kde se dají stáhnout hry. Stačí jenom, když aktivujete hru licencí. Digitální hry jsou tak jednoduše dostupné a nemusíte tak chodit nikam do obchodu nebo čekat na kurýra, kdy vám hru přiveze.

Steam distribuuje jak PC hry, tak i software, ale primárně je platforma zaměřena zájmena na PC hry. Krom toho je tady i komunita hráčů, recenze her a další zajímavé informace. Pokud se tedy o PC hry zajímáte a chcete mít hry okamžitě, tak digitální platforma STEAM je to pravé pro vás.

Vemte si to tak, že vývojáři a vydavatelé jednotlivých vývojářských studií hru vloží do knihovny STEAM, kde si následně může hráč hru zakoupit nebo hru zakoupí jinde a obdrží klíč, kterým tuto hru aktivuje. Steam mu tak uvolní hru se soubory, kterou si pak může stáhnout a hrát. Licenčním číslem nebo-li zakoupením dostáváte možnost hru hrát, avšak nesmíte v ní nic upravovat nebo cokoliv jiného dělat, protože hra prakticky nepatří vám.

Nicméně vývojáři to většinou neřeší a nechávají hráče hru měnit různými módy a vylepšují ji tak nad rámec, což ani tak nevadí, protože tím se mohou zvýšit prodeje a to zcela zdarma a zároveň je možné, že i samotný modér na tomto vydělá, alespoň si udělá dobrou reklamu.

Steam je tedy herní platforma, kde jsou hry. Nicméně vždy kupujte licence na určené platformy, protože steam není jediná herní platforma. Existují třeba GOG, Origin, Epic Games. Každá tato platforma nabízí stejné hry nebo i jiné, které zase jinde nenajdete.

Steam je však nejvíce rozšířený a proto většinu her najdete na Steamu.

  • UI
  • Služba
  • Obsah aplikace
5

Summary

Herní platforma, která je největší v celém světě. Vydavatelé různých společností Steam používá jako svou hlavní platformu k vydávání her.