Hra na PC Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 byla hra, která se už delší dobu očekávala, a také hodněkrát byla odložena. Hráči v roce 2020 měli připravené své PC na hru Cyberpunk 2077 už v květnu, pak v listopadu a nakonec hra vyšla až v prosinci. To vše kvůli tomu, aby se hra odladila. Jak to dopadlo, tak to asi už všichni moc dobře víme.

Vše se odehrává v otevřeném světě Night City a to v megapoli, kde je posedlost moci, půvabe a tělesnými modifikacemi. Hrajete za postavu V, kterou si můžete na začátku upravit podle svého. Hrajete tak buď za ženu nebo muže. Hledáte implantát, který je klíčem k nesmrtelnosti. Nicméně po implementaci se do vaší hlavy dostal Johny Silverhand (Keanu Reeves). Právě tento herec Keanu Reeves byl obrovským překvapením, když se objevil na představení nové hry Cyberpunk 2077. Možná i proto byla tato hra tak dobře marketingově zvládnuta.

Optimalizace

Už z počátku hráče doprovázely problémy, kdy třeba postavy nereagovaly a vy jste museli úroveň restartovat. Propadali jste se do textury a po grafické stránce hra nebyla tak úžasná, jak jsme mohli vidět. Zároveň dorazily problémy i na konzole, kdy hráči měli grafiku jako z roku 2000 a zároveň jim hra padala do modré smrti. Sony pak hru z svého obchodu stáhlo a vrátilo peníze. Důvodem byla neodladěná verze, která se prakticky nedala ani hrát a to stejné u Xbox konzole.

PC hráči však až takové problémy neměli a hru dokázali dohrát, ať už se značným úsilím.

CD Projekt se k tomu vyjádřil a řekli, jak budou nyní vydávat opravy, přičemž jedna oprava přišla asi dva týdny po vydání a pak dorazila i velká oprava. Avšak ani to nestačilo a zároveň se objevily nové problémy.

Nyní je už podle všeho firma CD Projekt spokojená se stabilitou hry.

Grafika a požadavky

Po grafické stránce není hra žádná výhra, ale požadavky jsou opravdu vysoké. Hráči tak potřebují minimálně 8GB RAM a grafiku GTX 780 nebo AMD Radeon RX 470. Osobně si však myslíme, že tohle jsou minimální požadavky na to, abyste hru hráli při 20 fps s velkým kolísáním, protože tato hra velmi těžko udržuje konstantní FPS i na silných PC.

Shrnutí

Hra není vůbec špatná a dokazuje to i hodnocení na Metacritic, kdy hra získala 86 bodů ze 100. Nicméně problémy dělají zájmena chyby, ale pomalu se hra opravdu dostává do stabilní verze. Přeci jenom i na počátku vydání jsme nenašli žádnou chybu, která by nějak zabránila tomu hru dohrát.

  • Grafika
  • Zábava
  • Hratelnost
3.7

Summary

Cyberpunk 2077 je hra v kyberpunkovém světě Night City, kde vládne moc a vy jste nájemný zločinec, který musí ukradnout čip. Něco se však zvrtne, jak už to bývá.