Hra na PC Age of Empires 2 (Definitivní Edice)

Pokud jste hráli Age of Empires v původní verzi, tak definitivní edice vás zaručeně chytne. Vývojáři se snažili držet původní myšlenky a pouze zaměnili textury. Grafika je tedy lepší a původní styl hry zůstal stejný, jako u původní verze. Hra, která započala svou sérií v roce 1997 je nově v definitivní edici od roku 2019.

Historie hry Age of Empires

O vývoj hry se v původním znění staralo Ensemble Studios, které pak byly vydány přes Microsoft Game Studios. Bylo vydáno pět her včetně jejích datadisků. Ono asi hodně populární díl celé této série byl právě Age of Empires 2, a proto v definitivní edici byl o tuto hru obrovský zájem.

Původní verze Age of Empires 2 byla vydaná v roce 1999 a přinesla spoustu nových herních prvků, jako je umísťování brán do pevných objektů, umísťování jednotek do budov a další zajímavosti. Také výhodou bylo, že hra byla zasazena do období středověku, kde jste se postupem hrou dostávali až do renesance. Datadisky však už tolik netáhly.

Nové textury a až 4K rozlišení

V nové definitivní edici byly tyto prvky nezměněny, ale jsou zlepšené grafické prvky, takže hráči mohou hrát v krásném Full HD rozlišením na širokoúhlé obrazovce bez ořezání. Opětovně můžete hrát hru více hráčů (musíte mít povoleno v účtu Microsoft, abyste hry online mohli hrát, pokud se jedná o účet dítěte. Jde o nastavení v soukromí a to přímo v Xbox profilu – Xbox profil je zároveň i Windows profil).

Shrnutí

Je tady i kooperační mód, 3 nové kampaně a 4 nové civilizace. Hra tak nabízí přes 200 hodin zábavy. Hra je vhodná právě na to si ji zahrát s kamarády a není ani náročná na hardware, ale spíše na velikost paměti RAM, kde musíte mít minimálně 4GB RAM.

I po 20 letech se stále jedná o skvělou zábavu, která opětovně ve své definitivní edici našla své starší hráče a zároveň přilákala k této sérií nové.

  • Grafika
  • Zábava
  • Obsah
4.7

Summary

Pro ty z vás, kteří hráli původní Age of Empires 2, tak je nutnost mít tuto hru v definitivní edici a zahrát si ji i v moderní grafice na moderních PC. Pro ty, co hru nehráli, tak určitě vyzkoušejte a věříme, že Vás chytne. Jde o zábavu na spoustu hodin a s kamarády je ještě lepší.