Hra na PC Days Gone

Days Gone je port z klasické Playstation verze, kdy se firma Sony rozhodla, že hru Days Gone předělají i pro PC hráče. Nyní si tak můžeme zahrát ve světě, který je dva roky po ničivé světové pandemií.

Začínáte tím, že jste v obležení zombie nepřátel, kde dostanete do vrtulníku svou dívku. Nicméně svého kamaráda nemůžete nechat na pospas a to poté, co Vám řekli, že do vrtulníku se více lidí nevleze. Jste tedy ve světě, kde vás obklopuje smrt na každém kroku a musíte tak najít důvod k životu.

V kdysi obydlených oblastech najděte vybavení, vyrábějte cenné předměty a zbraně a najděte pár přeživší, kteří si vybudovali své útočiště. Hra má hezké grafické zpracování a vše se odehrává v hustých lesech a na loukách. Nicméně kolem Vás jsou různí zombie nepřátele, kteří neváhají a zaútočí na vás, když to nejméně čekáte.

Svět se výrazně mění a to i podle počasí. Jsou zde střídání dne i noci, zbraně, pasti a další zajímavé věci. Hra si našla spoustu hráčů hlavně kvůli poutavému příběhu.

Grafika

Jedná se o klasický port z Playstation verze. Má hezké grafické zpracování, avšak neočekávejte nějaký vysoký high-end. Díky tomu však můžou hru hrát hráči na slabších PC. Zároveň PC verze hry má odemčené FPS a tedy není nutnost mít 30FPS, jak je tomu na Playstationu. Stačí, když máte grafiku Nvidia GeForce GTX 780 nebo Radeon R9 290 a dále 8 GB – 16 GB RAM.

Souhrn

Pokud jste hru chtěli hrát po ukázkách na konzoli playstation a konzolovou hru jste nehráli, tak doporučujeme si hru na PC zahrát. Nabídne opravdu spoustu hodin zábavy a pokud plníte i vedlejší mise, tak klidně se dostanete na 50 hodin. Hlavní příběh má 37 hodin, takže za danou cenu je to adekvátní zábava.

  • Grafika
  • Zábava
  • Hratelnost
4.3

Popis

Days Gone je skvělá hra na PC, která má oproti playstation verzi odemčené FPS, o trošku lepší grafické zpracování, ale je uzpůsobena pro myš a klávesnici.