Hra na PC Metro Exodus

Hra se odehrává v roce 2036 v době po jaderné válce, která dokonale zničila celou krásnou Zemi. Nicméně pár stovek přeživší tady je a jsou ukryti v tunelech Metro stanice v Moskvě. Nicméně jsou zde kvůli tomu, protože kolem nich jsou zmutované bestie a paranormální jevy, které vznikly jako vedlejší účinek radiace.

Hrajete za hlavního hrdinu, který se jmenuje Artyom. Vydejte se tak se svým týmem na neuvěřitelnou cestu přes post-apokalyptické Rusko a vyhledejte nový život na východě. Metro Exodus má neuvěřitelně procítěný příběh, který budete chtít hrát až do samotného konce a možná si dáte i nějaké to pokračování v rámci DLC.

O vývoj se postaralo herní studio 4A Games, která zakomponovala do hry mechaniky akce i tichého zneškodnění nepřítele. Atmosféra je tady přímo hororová.

Prozkoumávejte nelineární úrovně a pokračujte v příběhu, který vás vezme do všech ročních období téže doby a tedy budete mít jaro, léto, podzim i hlubokou jadernou zimu.

Hra se inspirovala novelou Dmitry Glukhovsky.

Grafika

Jakmile se ocitnete nad povrchem a nebudete v podzemí, tak zažijete krásné scenérie. Právě díky střídání ročního období uvidíte, co všechno je tento engine možný vykreslit. Avšak to vše s ohledem na systémové požadavky, kdy minimální požadavek na grafiku je GeForce GTX 670 nebo AMD Radeon HD 7870. Zároveň je důležité mít alespoň 8GB RAM a procesor Intel Core i5-4400. Většinou procesory nejsou až tak ve hrách důležité a hra Vám bude samozřejmě fungovat i na horším procesoru, avšak ohledně grafiky si vždy dejte záležet.

Shrnutí

Hra nabízí opravdu spoustu zábavy a hlavní příběh má 15 hodin, pokud však budete hrát i vedlejší mise, tak se můžete dostat na 23 – 36 hodin. Za cenu okolo 400,- Kč je to slušná podívaná a uvidíte, že vás hra nadchne.

Po grafické stránce je i v dnešní době stále na vysoké úrovni a pro úplný zážitek doporučujeme, abyste měli dobrou grafiku a zároveň dostatek RAM. Nejlépe také bude, když hru budete mít uloženou na SSD disku, aby se jednotlivé úrovně rychleji načítaly.

  • Grafika
  • Zábava
  • Ovládání
4.3

Popis

Hra se inspirovala přímo novelou, tedy je to knižní předloha. Metro Exodus má tak epický příběh, skvělé grafické zpracování a opravdu se velmi dobře hraje.